Préstamo universitario Caja rural de Asturias
Préstamo universitario Caja rural de Asturias

Fiestas de San Juan Mieres 2019

En Mieres

Ya ha pasado

Fiestas de San Juan Mieres 2019

Fiestas

Empieza: viernes 14 junio 2019 Termina: sábado 22 junio 2019

Lugar
Mieres
Concejo
Más cosas que hacer en Mieres
Predición 21 sep
Mín 0 / Máx 0 °C

Publicado por admin

Fiestes de San Xuan Mieres 2019

Viernes 14:
12:00h Llanzamientu espectacular Barrenazu
Llugar: El Fuerte, Plaza Ayuntamientu
12:30h Festimarket Mieres
(hasta día16)
Llugar: Recintu Ferial Santuyano
Entama: OCEM
13:00h Esposición Bibliográfica “Álbumes San Xuan 1982-1995”
Llugar: Biblioteca Pública Mieres
Entama: Rede Biblioteques de Mieres
17:30h VI Torneu Alevín de Fútbol – 8, Club Deportivo Uxo
(Finales día 15 a partir de 11:00 h.)
Llugar: Campo Las Llleras de Uxo
Entama: Club Deportivo Uxo
19:00h Pasucáis Banda Gaites Villa de Mieres
Per distintes zones de Mieres del Camín
20:00h La mina canta unida: XVIII Alcuentru Coral de los Pueblos Mineros
– Coro Minero de Turón
– Coral Goizalde de Beriáin, Navarra.
Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta
Entama: Orfeón de Mieres
21:00h Conciertos 33600: The Jungle Fevers
Llugar: Requexu.
21:00h Grupo Assia
(2º pase a les 23:30 h.)
Llugar: Parque Xovellanos

Sábado 15:
I Festival Bandes de Música “Villa de Mieres”
• Banda convidada: “Unidad de Música y Coros de la Academia Básica del Aire de León”.
Entama: “Banda Sinfónica del Ateneo Musical de Mieres”.
11:00h Pasucais dende Casa Cultura poles cais Teodoro Cuesta, Carreño Miranda, Numa Guilhou Y Manuel Llaneza.
12:00h Conciertu les Bandes nel Audotoriu Teodoro Cuesta.
12:30h Bailles na Cai: Grupu Baille L’Artusu
Llugar: Cais de Mieres
14:30h Conciertos 33600: Maraya Zideco
Llugar: Xerónimo Ibrán.
16:00h XXXV Open Axedrez San Xuan
(Primera Xornada)
Llugar: Casa Cultura Teodoro Cuesta
Entama: Grupu d’Axedrez Mieres del Camín
16:00h XXXI Trofeo San Xuan Natación
Llugar: Piscina Manuel Llaneza
Entama: Club deportivo Básico Manuel Llaneza
17:00h I Premiu San Antonio de Valdecuna
Cronoescalada Cuna-Gal.legos
(Campeonatu d’Asturies cadete y xuvenil masc. y fem.)
Entama: Club Cilista Monte Llosoriu.
18:30h Gaiteru na Cai
Actuación por distintes zones de Mieres del Camín
19:00h Ofrenda Floral nel Monumentu al Mineru
Llugar: Vega d’Arriba
Entama: Orfeón de Mieres
20:00h Conciertos 33600: Los Matures
Llugar: La Vega
20:00h La Mina canta Unida: XVIII Alcuentru Coral de los Pueblos Mineros
Coral Lembranzas de Santa Cruz de Oleiros, A Coruña.
Orfeón de Mieres
Mención honorífica a la Asamblea Local Cruz Roja Mieres.
Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta
Entama: Orfeón de Mieres
21:00h Conciertos 33600: Hallimak
Llugar: Plaza Requexu
23:30h Orquesta Anacaona
Llugar: Parque Xovellanos

Domingo 16:
10:00h Finales VI Torneu San Xuan de Padel
(Categories masc. y fem.)
Lugar: Nave sede Padel Mieres nel Políguno Gonzalín
Entama: Padel Mieres.
12:30h Bailles na Cai: Grupu Baille Práu Llerón
Llugar: Cais Mieres del Camín
13:00h I Alcuentru de Bandas de Música Infantiles de Asturias:
-“Bandín de la Asociación Sierense de Amigos de la Música (ASAM)”
-“Banda Escuela Municipal de Música de Oviedo”
-“Bandín de la ASOCIACIÓN Mieresnse de Amigos de la Música (AMAM)
Llugar: Requexu
Entama: Banda de Música de Mieres, AMAM
13:30h Conciertos 33600: Latxusma
Llugar: Doctor Cabeza
16:00h XXXV Open Axedrez San Xuan
(Xornada final)
Llugar: Casa Cultura Teodoro Cuesta
Entama: Grupu d’Axedrez Mieres del Camín
16:30h XXXI Tornéu San Xuan de Natación
Llugar: Piscina Manuel Llanez
Entama: Club deportivu Básicu Manuel Llaneza
17:30h XXII Festival de Bailles de Salón y Danza Ritmos
Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta
Entama: Academia Danza Ritmos
19:00h Mercurio Son Festival:
– Buenaventura
– Joel Jefferson Stalin
– Stonecutters
– Gruesome Stuff Relish
19:30h Títeres: Capellín collorau, de Bailadera Títeres
Llugar: Plaza Requexu

Lunes 17:
16:00h Exhibición Ximnasia Rítmica Fiestes San Xuan
Llugar: Parque Xovellanos.
Entama: C.E. Rítmica valle Turón

Martes 18:
12:00h Inauguración esposición “Real Sporting de Gijón”
Actu de la III Concentración Peñas Sportinguistas
LLugar; Casa Cultura Teodoro Cuesta.
18:00h Pase infantil Festival de curtiumetraxes de Mieres
Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta

Miércoles 19:
16:00h Primer Tornéu Escolar de Colpbol San Xuan 2019
(Y díes 20 y 21)
Llugar: Patio C.P. Liceo
Entama: C.P. Liceo.
18:00h XIV Certamen de la Sidra
XXVI Campeonatu Oficial d’Escanciadores
Llugar: Plaza Requexu
Entama: Asociación d’Escanciadores del Sidra del Principáu d’Asturies. Valederu pal Campeonatu d’Asturies
19:00h Encuentru con: Laura Castañón
Llugar: Salón d’actos Casa Cultura Teodoro Cuesta
19:30h Títeres: Patayuyu, de Bailadera Títeres
Llugar: Cai La Vega
20:00h Gala de Danza Escuela de Danza Vega d’Arriba
Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta
20:10h Conciertu Duo Astur: Luis Estrada y Jorge Tuya
Llugar: Plaza Requexu

Jueves 20:
17:00h Fiesta de la Espuma y l’Agua. Discoteca móvil.
Llugar: Cai Manuel Llaneza
20:00h El Show infantil de Susana
Llugar: Parque Xovellanos
20:00h “Sin pudor” programa de radio
Llugar: Auditorio Teodoro Cuesta

Viernes 21:
10:00h Día Internacional del Yoga
(Segunda xorná el 22)
Llugar: Plaza edificio La Llosa na cai Oñón.
Entama: Centru de Yoga Ananda
17:00h Final Tornéu de Tenis San Xuan’19
Pistes Polideportivu Mieres Sur
Entama: Club Tenis Mieres del Camín
18:00h Tornéu Hockey San Xuan – XV Memorial Andrés Caramés
Llugar: Pabellón Visiola Rollán
Entama: Universidad Mieres Club Patín
18:30h Foguera infantil. DJ, revoltixos y cocteles ensín alcohol.
Llugar: Plaza del Ayuntamientu.
20:00h Pregón de les Fiestes de San Xuan’19: Eduardo Alvarez Gil.
Centru de fisioterapia Eduardo. Fisioterapeuta del Manchester City.
Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta.
20:00h Conciertu Sonatina Gijonesa “Fidelio Trabanco”
Llugar: Casino de Mieres
20:00h Conciertos 33600: Hiding Place Trío
Llugar: Cai Doctor Cabeza
21:00h Conciertos 33600: Viajeros del Swing
Llugar: Cai Xerónimo Ibrán
21:00h I Gala Kickboxing Valle de Turón
Llugar: Polideportivo La Vegina-Turón
Entama: Club Lagoa
23:30h Conciertos 33600: Another Machines
Llugar: Plaza Ayuntamientu
21:00h Orquesta Cinema
Llugar: Parque Xovellanos
(2º pase a las 23:30 h)
23:00h Actuación DJ. Javi Bodas
Llugar: Plaza Requexu
Entama: Asociación Hostelería Requexu

Sábado 22:
10:00h XXIX Troféu San Xuan Tai-Jitsu
Kumite por equipos
Llugar: Polideportivo de Oñón
Entama: Club Deportivo Básico Manuel Llaneza
11:00h “Tira el Penalty” atración infantil. Regalu un balón por gol.
(2ª sesión a les 17:30 h.)
Actu de la III Concentración Peñas Sportinguistas.
Llugar: Patiu Grupu esclolar Lliceo – Aniceto Sela
12:00h Campeonatu de Futbolín
(hasta les 00:00h)
Llugar: Patiu C.P. Santiago Apostol
Entama: Asociación de Futbolín Valles Mineros
12:00h Actuación de Vicente Diaz, Pipo Prendes y Cholo Juvacho
Actu de la III Concentración Peñas Sportinguistas.
Llugar: Parque Xovellanos de Mieres.
13:00h Conciertos 33600: Puppy’s Cuentacuentos
Llugar: Cai La Vega
14:00h Conciertos 33600: Coro Minero de Turón
Llugar: Plaza Requexu
16:30h Exhibición Artes Marciales San Xuan’19
(Collaboración cola Asociación Asturiana Fibrosis Quística)
Lugar: Pabellón Universitariu de Mieres)
Entama: Club Taemi
17:00h Pasucáis del XXI Concursu d’Entibadores acompañaos por
La Banda de Musica de Mieres (AMAM)
Llugar: Plaza Ayuntamientu, cai Ramón y Cajal y cais de Mieres hasta Vega d’Arriba.
17:30h XX Concursu d’Entibadores Mineros
Llugar: Vega d’Arriba
17:30h Partido de Fútbol equipos “Real Sporting de Gijón Femenino” versus “Gijón Fútbol Femenino”.
Actu de la III Concentración Peñas Sportinguistas.
(Descubrirase una placa nalcordanza Tati Valdés)
Llugar: Campo Hnos. Antuña
18:30h XVI Alcuentru col Mitu de la Canción Asturiana ”Juanín de Mieres”
*intérpretes:
Liliana Castañón Cerceda
Andrés Cueli Robledo
Lorena Corripio López
Sergio Menéndez Fernández
Lucía Rodríguez Alvarez
José Manuel García (y presentador)
*Gaitera: Belén Arboleya Álvarez
*Grupu Baille LÁrtusu
*Coro Vetusta
Llugar: Parque Xovellanos
Entama: Tonastur
19:00h Actuaciones Ruidos de Ciudad y Doble Pletina
Llugar: Plaza Requexu
Entama: Asociación Hostelería Requexu
19:30h Actuación Dúo Reflejos
(2º pase ales 22:30 h.)
Actu de la III Concentración Peñas sportinguistas.
Llugar: Cai puerto Pinos, Vega d’Arriba
20:00h Gala Danza Academia Soleá
Llugar: Auditorio Teodoro Cuesta
20:00h Conciertos 33600: Vázquez
Llugar: Doctor Cabezas
21:00h Conciertos 33600: Macavera
Llugar: Cai Xerónimo Ibrán
21:00h Actuación Spanta la Xente
Actu de la III Concentración Peñas Sportinguistas.
Llugar: Cai Puerto Pinos, Vega d’ Arriba.
23:00h Actuación Dj. Angel de Amor.
Llugar: Plaza Requexu
Entama: Asociación Hostelería Requexu
00:00h Grupo TEKILA
-Llugar: Parque Xovellanos

Domingo 23:
10:00h VI Tornéu de Padel (Finales categoría mixta)
Llugar: Nave sede Padel Mieres nel Polígono Gonzalín
Entama: Padel Mieres.
12:30h Conciertu Big Band de Mieres
Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta
13:00h Pasucáis de la Banda de Música de Mieres (AMAM):
Antigua Estación Vasco, M. Llaneza, Teodoro Cuesta, Requexu.
13:30h Conciertu Banda de Música Mieres (AMAM).
Cola collaboración Orfeón de Mieres.
Llugar: Requexu
14:00h Conciertos 33600: Iria Estévez
Llugar: Cai La Vega
19:00h XXX Tornéu de Campeones y Ases
(Finales)
Llugar. Bolera Municipal Caudal
Entama: Peña Bolística Batán.
19:00h Conciertos 33600: Zona Norte
Llugar: La Vega
19:00h Actuación Luis Núñez y Los Folgazanes
Lugar: Plaza Requexu
Entama: Asociación Hostelería Requexu
19:30h Gran desfile pal Enrame de les Fontes (Vasco y Fuerte) y acarrete de lleña pa la Foguera.
Desfile de bandes de gaites, grupos de baille y la xata San Xuan
Llugar: Cais Manuel Llaneza, Ramón y Cajal hasta Plaza Ayuntamientu
20:00h Conciertos 33600: La Noche Más Larga
Llugar: Doctor Cabeza
20:30h Arrozá San Xuan 2019
Llugar: Patiu Liceo
Entama: Hermandá de Fiestes de San Bartolomé de Baiña
21:00h Conciertos 33600: La Malquerida
Llugar: Cai Xerónimo Ibrán
23:00h Actuación Dj Angel de Amor.
Lugar: Plaza Requexu
Entama: Asociación Hostelería Requexu
23:15h Fueos Artificiales
Llugar: Castillete Pozu Barreo
00:00h Foguera de San Xuan y Danza Prima
Llugar: Plaza Constitución
*Coru: Grupu L’Artusu
*Solistes. Ángeles Nespral y José Manuel García
00:45 Café Quijano “La Vida no es La La La”, Tour 2019.
Llugar: Parque Xovellanos
02:30 Orquesta Panorama
Llugar: Vasco Mayacina

Lunes 24: Día del Bollu
Venta del Bollu Preñáu
Llugares: Patiu Liceo, Parque Xovellanos, Plaza Requexu
Entama: Hermandá San Bartolomé de Baiña
12:00h Misa de San Xuan
Intervién: Orfeón de Mieres
Llugar: Ilesia de San Xuan
12:30h Baille na Cai: GB Ruxidera
Llugar: Plaza La Pasera / Ilesia de San Xuan
12:30h Gaiteru na Cai
Actuación por distintes zones de Mieres del Camín
13:00h Galardones Mierenses en el Mundo: Carlos Fueyo Fernández, José Andrés Puerta y Marina San José.
Entama: Asociación Cultural Mierenses en el Mundo.
21:00h Grupo Gran Parada (2º pase 23:00 h)